Včasih je bila odločitev za varčevanje preprosta zadeva. Vstopili smo v banko in odprli varčevalni račun, druge možnosti pravzaprav ni bilo. Če odštejemo 20 let nazaj, ko so se pri nas že pojavile tuje zavarovalnice kot je npr. Wiener Stadtische, pri kateri smo začeli delovati tudi mi.

Zdaj pa je na trgu veliko več možnosti, zato je treba pred odločitvijo za varčevanje zbrati čim več informacij iz različnih virov. Priporočljivo je tudi obiskati kakšnega finančnega ali premoženjskega svetovalca. Ko pridejo starši k nam z željo o varčevanju za svojega otroka ali zase, s posebno pozornostjo najprej ugotovimo cilj varčevanja in nato pripravljenost na stopnjo tveganosti.

Na podlagi odgovorov predlagamo, kako bi bilo znesek varčevanja najbolj optimalno razdeliti na delniške, mešane in obvezniške sklade ter bančne ali zavarovalne produkte. Skupaj se seznanimo s prednostmi enega in rizikom drugega.

Znesek za varčevanje se lahko določi na več načinov. Varčevalci pogosto vedo že vnaprej koliko lahko mesečno brez težav prihranijo za določen namen varčevanja.

Skupaj z našim finančnim svetovalcem za želen varčevalni cilj sestavimo individualni varčevalni portfelj. Zasnovani načrt produktov mora imeti možnost dopolnjevanja, spreminjanja, preoblikovanja portfelja, namreč v 15 letih varčevanja se v družini lahko marsikdaj spremeni tudi finančni načrti varčevanja.

Davki so pomemben dejavnik.

Pri varčevanju je treba upoštevati tudi davčni vidik. Davčne obresti so obdavčene, vzajemni skladi prav tako, če ustvarimo dobiček in točke prodamo prej kot v 20 letih.
Ob zadnjih spremembah dohodninske zakonodaje je z davčnega vidika postalo najbolj prijazno naložbeno zavarovanje, ki je neobdavčeno že po 10 letih.

Za dodatna vprašanja o naših zavarovalniških produktih in ostalih storitvah nas pokličite na telefonsko številko:
041 636 295
Vaša vprašanja nam lahko posredujete tudi na naš naslov e-pošte
info@prelc.com

Za nujne primere: 041 636 295